הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
לייעוץ חייגו 073-7599542
 

 

מערכות ישיבה מבד

המשימה העיצובית המאתגרת ביותר בכל בית היא עיצוב חדר המגורים המרכזי, הוא הסלון. ולב ליבו של הסלון היא מערכת הישיבה. כיוון שהסלון הוא גם חדר האירוח וגם חדר המגורים המרכזי של המשפחה, הופכת בחירת מערכת הישיבה למשימה החשובה והמרכזית בעיצוב הבית כולו. עיצוב הסלון מתחיל מבחירה מושכלת של מערכת הישיבה. בחירה זו חייבת להתבסס על הבנת צרכיי הבית ולימוד אופי החיים של כל משפחה. בבחירת מערכת ישיבה יש להביא בחשבון את הצרכים הפרקטיים ואת השימושים שיהיו למערכת הישיבה. בבחירת מערכת ישיבה מתאימה יש לבחון מספר פרמטרים והם: את מי היא תשמש בעיקר, האם הבית מארח לעיתים קרובות, האם יושבים על מערכת הישיבה כל יום, האם יש בבית ילדים קטנים, האם מתגוררים בבית בעלי חיים, חתול או כלב, וכמובן מהו התקציב המיועד לרכישה.

איזה ריפוד עדיף

אם אספנו תשובות לכל השאלות מה השימושים שיהיו למערכת הישיבה, אפשר לעבור לבחון מה ההבדלים בין סוגי הריפוד השונים. יש להביא בחשבון כי החלק המתבלה ביותר במערכת הישיבה היא השטח עליו יושבים. לכן יש לחשוב איזה סוג ריפוד מתאים למערכת הישיבה שלנו וזה ינבע כמובן מהרגלי החיים של הרוכשים.

ריפוד בד

מערכות ישיבה מרופדות בבד, ניתן למצוא במגוון גדול מאד של בדים וטקסטורות. בעצם יתרונן הגדול של מערכות ישיבה מבד, הוא המגוון הגדול והרחב הכמעט בלתי סופי של טקסטורות וסוגי בדים וגוונים הקיימים. ריפוד בבד מאפשר להגיע לרמת דיוק עיצובית שאיננה קיימת במרקמי ריפוד אחרים. מקובל לומר כי מערכות ישיבה המרופדות בבד, הן בעלות מראה חם יותר ומזמין יותר לשבת עליהן, יותר למשל ממערכות ישיבות העשויות מעור. יש כמובן להביא בחשבון כי מערכות יישבה מרופדות בבד, יכולות להתלכלך ולצבור כתמים מהר יותר מסוגי ריפוד אחרים. כמו כן הבד אינו עמיד לאורך זמן רב ולכן ריפוד מבד עלול גם להישחק במשך הזמן.

מיקום

מיקום מערכת הישיבה בסלון תיגזר מהשימושים העיקריים שלה. באם מערכת הישיבה הסלונית מיועדת לצפייה בטלוויזיה, אזי מקומה הטבעי הוא מול הטלוויזיה, בצורה כזו שהישיבה בה תאפשר צפייה בנוחיות מרבית. למערכת ישיבה המיועדת בעיקר לצפייה בטלוויזיה יתאימו מאד מערכות ישיבה מבד, רכות ומזמינות הכוללת גם שזלונג המאפשר צפייה נוחה ומפנקת במצב של שכיבה. מערכת הישיבה חייבת להיות מוצבת בסלון בצורה הנוחה ביותר עבור בני הבית והיא צריכה להיות מתואמת למבנה החדר וליצור הרמוניה ונעימות בחדר. כשקונים מערכת ישיבה מבד רצוי מאד לנסות אותה בפועל בחנות, לשבת עליה ולבדוק את רמת הנוחות שלה. עיצוב סלון בכלל ובחירת מערכת הישיבה בפרט מערכות ישיבה מבד, היא משימה מאתגרת, אך גם פשוטה למדי שכן מערכות ישיבה מבד יש במגוון גדול של דגמים ועיצובים וכן ברמות תמחור שונות, כאלה המאפשרות לכל אחד לבחור את מערכת הישיבה המתאימה לו.

כותרת חלון
טקסט חלון

כותרת חלון
טקסט חלון