שולחן ריבועי
שולחן ריבועי נפתח

שלכל אחד מהם יש תפקיד מוגדר, הרהיט המרכזי הוא המיטה הגדולה שיש למקמה בצורה נכונה שתעזור למנוחה ולשלווה לשרור בחדר, יש היום מגוון מיטות בגדלים, צורות וחומרים שונים ומגוונים היכולים להתאים לכל סגנון וחלום, יש חדרי שינה המכילים מיטה זוגית או מיטת יחיד, מזרונים ומשטחי עץ לשינה, מיטות מתכווננות ומיטות פוטון, מיטות זוגיות עם מזרנים נפרדים המעניקים שינה שלווה נטולת מהמורות, מיטות בעיצובים ייחודיים מיטות אפיריון ומיטות על פי סגנון תקופתי כזה או אחר. בנוסף, חלק מעיצוב חדרי שינה יש לקחת בחשבון את מקומות האחסון לחפצים אישיים וקטנים, שהם שידות, כונניות, ארונות ולפעמים ארגזים וקופסאות. החלק החשוב בפתרונות האחסון של חדרי שינה הם ארונות המגיעים בשלל חומרים ופתרונות שחלק מהם בנויים כחדרי ארונות וחלק כארונות קיר. למידע נוסף אודות חדרי שינה מעוצבים בהתאמה אישית היכנסו לאתר והתרשמו. 

חדרי שינה מאופיינים בסגנונות שונים

הכיסאות השולחנות והקישוטים כמו שטיחים וילונות ואביזרים נוספים המרהטים את החלל. יש חדרי שינה, בעיקר יחידות הורים, שלהם צמודים חדרי שירותים ואמבטיות שדורשים תשומת לב מיוחדת בעיצובם. חדרי שינה אחרים משאירים חלל מעוצב ופתוח שלעיתים יכול להסגר במחיצה או פרגוד וליצור חלל אירוח נוסף, חדרי שינה מהווים אתגר עיצובי מעניין המביא לידי ביטוי טעם אישי הנוגע לאיכות חייו הפרטיים של החיי בתוכם. חדרי שינה מעוצבים בסגנונות שונים המושפעים מאופנה עכשווית או מתרבויות שונות כמו יפן המעניקה עיצוב נקי מאופק ומסודר, חלל המעוצב עד הפרט האחרון ומשרה אוירה ייחודית בגוונים אחדים, בדרך כלל שחור ולבן עם שילוב עדין של נגיעה אדומה, ישנם עיצובים לחדרי שינה ברוח התרבות ההודית שם אפשר למצוא גוונים חמים ורומנטיים הנעזרים בסוגי בדים אקזוטיים רקמות ואביזרים מיובאים, מסגרות לחלונות ולמראות, תמונות, פילים כריות רבות ועבודת יחד יחודייות. למידע נוסף אודות חדרי שינה מעוצבים בהתאמה אישית היכנסו לאתר והתרשמו. 

שימושים שונים יכולים להרחיב את הפונקצונליות של חדר השינה

יש מי שמעדיף לשלב בעיצוב החדר גם ג'קוזי או פינות התכרבלות, פופים ופינות רביצה ההופכים את החדר לחדר משפחה או חדר פינוק ממשי. בשביל להצליח לממש חלום כזה חשוב לתכנן את החדר מראש ולשלב בו את האלמנטים הנכונים מבחינת צבעוניות ואף מבנה וכיוון החלונות במידה וזה מתאפשר. החומרים שיבחרו לריהוט החדר יקבעו באופן משמעותי את האווירה שבו, לכן מומלץ להשתמש בחומרים טבעיים ונעימים ובצבעים רכים ורגועים על מנת לתמוך ביצירת אוירה מחבקת ומזמינה. חדר השינה צריך להיות מעוצב בצורה הרמונית כך שכל המרכיבים יותאמו האחד לשני ויהיו נעימים לעין. חשוב שהמבנה והצבעים בחדר יותאמו לרהיטים ולאביזרים שבו. הרהיט החשוב ביותר בחדר השינה הוא המיטה, על כן חשוב לשים את מלוא המשקל על בחירת מיטה מתאימה נוחה וראויה לחלל המוקצה לה, כזאת שתצדיק את התפאורה המותאמת לה ולאווירה כולה. אביזר נוסף המשלים את האווירה הוא ארגז מצעים היכול להיות חלק מהמיטה, או ארגז דקורטיבי