חדרי שינה MDF

כאשר בני זוג רוצים לעצב לעצמם את חדר השינה שלהם, הם נכנסים לשדה בו הם צריכים לדעת כיצד לנהוג. כמו כל דבר בחיים המשותפים של בני זוג, יש כללים גם לגבי עיצוב מחדש של הבית בכלל וחדר השינה בפרט. חדרי שינה MDF הם לא רק עניין זוגי, אלא עניין אישי, ולכל אחד מבני הזוג יש את הרצון לשים דגש על מה שהוא אוהב. לכן, ישנם מספר דברים שחשוב לדעת מראש, לפני שמתחילים לעצב את חדר השינה. ראשית, יש לדעת שחדר השינה אמור להיות בסיס האווירה הנעימה של כל אחד ואחת מבני הזוג. יכול להיות שהאישה תצטרך לוותר על מלמלות והגבר על כיסוי ג'ינס על המיטה, אך ההתפשרות יכולה בהחלט להניב תוצאות ממש טובות, ואף מפתיעות. הטעם האישי של כל אחד ואחת מבני הזוג מתעצב עם השנים גם בתיאום עם בני או בנות הזוג השניים, מה מקל עם הזמן על התהליכים הללו, של השיפוצים והעיצוב מחדש. דבר נוסף הוא בחירת הצבעים. כמובן שהכל תלוי באופי של בני הזוג, אך ההנחה הבסיסית היא שאנשים אוהבים להירגע בחדר השינה שלהם, ולכם התאמת הצבעים של חדרי שינה MDF צריכה להיות מאוד נינוחה ורגועה. הצבעים הבסיסיים, שאינם צועקים בהכרח ואינם מצביעים על שיגעון גדול מדי, יכולים להיות מאוד מספקים את בני הזוג. התאמת הצבעים יכולה להיות גם בין המבע שעל הקירות וגם עם צבעי המצעים ועם צבע הריהוט שנמצא בחדר. התאמות כאלה ואחרות יכולות להיות מאוד נחמדות, אך שוב, זה תלוי בטעם האישי של בני הזוג. ניתן להוסיף לכך את התאורה, שאמורה להשלים את הצבע הדומיננטי בחדר.

חדרי שינה MDF

בחדר השינה אנו מבלים כמעט שליש מחיינו. מסיבה זו יש לתת את הדעת על עיצוב חדר השינה כך שיהיה חדר פונקציונלי לשינה, אך גם מספק את צרכיי הנוחות וההתרגעות של הדיירים. חדרי השינה צריכים להיות מעוצבים כך שיהוו מקום קריאה נעים, מקום נוח לצפייה בטלוויזיה, בקיצור יהיו חדרים שנעים לשהות בהם וישנים בהם שינה בריאה ואיכותית.  

מה מכיל חדר שינה מעוצב

 פעם שימשו חדרי השינה לשינה בלבד. עם השנים חל שינוי בתפיסה העיצובית ובשימושי חדרי השינה. חדרי שינה כיום מעוצבים משמשים כיום לא רק לשינה, אלא ממלאים פונקציות רבות נוספות. בחדרי שינה מעוצבים רבים נמצא גם חדר העבודה של בעלי הבית, או לפחות פינת עבודה. בחדרי השינה מוצבת טלוויזיה ולחלקם אף יש פינת ישיבה מיוחדת לצפייה בטלוויזיה. בחדרי השינה המעוצבים או בסמוך להם יש את חדרי הארונות, או מוצבים בהם ארונות בגדים. חדרי השינה יכולים להכיל פינת הלבשה עם מראה ארוכה לנוחיות המתלבשים ובחדרי השינה או צמוד להם נמצא גם חדר הרחצה של ההורים. אם נסכם את כל אלו נראה כי חדרי השינה המעוצבים, הם בעצם מין מיני דירה או מיני סוויטה, כל זאת במטרה לספק אזור נוחות ופרטיות ליחידת ההורים.      

הפריט המרכזי בחדר השינה

 בשנים עברו הפריט הגדול ביותר בחדר השינה היה ארון בגדים. עם התפתחות חדרי הארונות, הארון יצא מחדרי השינה המעוצבים ולכן כיום הפריט החשוב והגדול בחדר הוא המיטה הזוגית. בחדרי שינה מעוצבים, פרטי הריהוט הנוספים יהיו השלמה למיטה המרכזית. פרטי הריהוט יכולים להיות שידות, שרפרפים, ספה קטנה, כסאות נוחים, הדומים, תאורה, וילונות, תמונות ועוד.  

תכנון העיצוב

 חדר שינה רצוי לעצב כך שהתנועה בו תהיה נוחה וללא הפרעה. את הרהיטים יש להציב בחדר השינה המעוצב בצורה שתאפשר מעבר בטוח בין המיטה לקיר, כזה שיאפשר קימה נוחה מהמיטה. רצוי מאד שלא להעמיס את החדר במבחר גדול של רהיטים או אביזרים. מעצבים ממליצים גם להימנע מהצבת פרטי ריהוט כבדים בחדרי שינה מעוצבים. צבעוניות
 חשיבות מרבית יש לבחירת הצבעים בחדר השינה. הוכח כבר כי הצבעוניות הקיימת בחדר יש לה השפעה על מצב הרוח של השוהים בו. בחדרי שינה רצוי לבחור בצבעוניות רכה, צבעי פסטל המשדרים נועם, רכות ורוגע. חדר השינה צריך להיות החדר המשמש לנו לרוגע בסוף היום, בחירה של צבעים עזים תגרום לתחושה של חוסר שקט ותזזיות. מחקרים מוכיחים כי לצבעוניות יש השפעה אנרגטית ולכן כה חשוב לבחור בצבעוניות שתספק לנו מרגוע שקט ורוך.  
אביזרים משלימים לריהוט
 להלבשת חדר השינה המעוצבים במוצרי טקסטיל כמו כיסוי המיטה, כלי המצעים, וילונות, וכריות יש חלק חשוב ביותר בעיצוב. ה אלמנטים הללו הם המשרים את האווירה. בעזרת בחירת בדים מתאימה, ניתן ליצור סגנון מעוצב והרמוני בחדר השינה. שימוש באביזרי טקסטיל מאיכות גבוהה ישדר לא רק הידור לחדר, אלא יביא גם לשינה נעימה ואיכותית יותר.

כותרת חלון
טקסט חלון

כותרת חלון
טקסט חלון